شاید خیلی از ما ایرانی ها خرید اینترنتی رو از طریق همین سایت دیجیکالا شروع کرده باشیم ، و به عنوان اولین خرید خیلی مهمه که خاطره خوبی تو ذهن ما به جا گذاشته باشه.

برای من حداقل این بود ، به عنوان اولین خرید یه هادر اکسترنال ( که البته قدیما خیلی ارزون بود) خریدم ، البته جنسی رو که میخواستم بخرم کامل میشناختم و میدونستم چه مارکی رو دقیقا باید بگیرم ، پس درگیر گشتن بین محصولات نشدم و یک راست رفتم سراغ خرید ، اولین چیزی که باعث شد صد در صد تصمیم بگیرم از این سایت خرید کنم پرداخت درب منزلش بود ، یجورایی برام دیگه فرقی نمیکرد برم بازار کامپیوتر یا این سایت بیاره دم در خونه بهم تحویل بده.

وقتی جنس رو گرفتم و بازش کردم بسته بندیش کثیف شده بود ، ولی خداروشکر بعد از باز کردن محصول و استفاده دیدم همه چیش سالم و دقیقا مطابق اون چیزیه که میخوام.

بعد از اون به دفعات از این سایت خرید کردم ولی راستش اغلب اوقات پشیمون شدم تا جایی که دیگه به من نمیشه گفت مشتری دائمی دیجیکالا ( مگر اینکه چیزی تو این سایت پیدا بشه که تو بازار به راحتی پیدا نشه )

ولی چی شد که این تجربه از یک شکل خیلی خوب و مشتری ساز شروع شد و به شکله بی اعتمادی رسید؟

برای من در وهله اول افت کیفیت اجناس بود که باعث نارضایتی شد ، متاسفانه در دوخرید برای من جنس کاملا تقلبی و بی کیفیت ارسال شد ، یه مسئله ی دیگه زمان ارسال بود ، که دیجی کالا اوایل با سرعت خوبی جنس رو ارسال می کرد ولی الان برای یک محصول کوچک بعضا تا دوهفته باید منتظر بمونیم!

مورد سوم که البته چند وقته خیلی باب کرده بحث قیمت هاست ، متاسفانه نمیشه فهمید که این وب سایت روی چه حساب کتابی اینطور قیمت اجناس رو بالاتر از بازار میذاره بطوری که گاهی دیدم تا ۴۰ درصد گرون تر از بازاره!

حداقل تنها کارایی که این سایت در حال حاضر برای من داره تجربه های دیگرانه که داخلش ثبت میشه و من استفاده میکنم.

اما به عنوان توصیه به افرادی که تازه میخوان از این سایت خرید کنن باید بگم:

۱- بیشتر سعی کنید خرید های خورده ایتون رو از این فروشگاه انجام بدید

۲- به هیچ عنوان قطعات دیجیتالی و الکترونیکی رو از این سایت نخرید

۳- در صورتی که محصول مورد نظر رو از این وب سایت پیدا کنید حتما از وب سایت های دیگه هم یک استعلام قیمت بگیرید تا بعدا پشیمون نشید.

۴- تا حد امکان محصول رو آنلاین پرداخت نکنید و پرداخت درب منزل رو (درصورت فعال بودن) انتخاب کنید.

این تجربیاتی که قرار دادم صرفا برای کمک به دوستانی هست که قصد خرید از طریق وب سایت دیجیکالا رو دارن ، اگر شمایی که داری این مطلب رو میخونی هم تاحالا خریدی ازشون داشتی حتما تو بخش نظرات تجربه ات رو جهت کمک به دیگران به اشتراک بذار.

درباره نویسنده

antievil

بنیانگذار

هیچ فضایی رو توی سطح اینترنت پیدا نکردم که بتونه تمام دسته هایی که قصد انتشارشون رو دارم رو ساپورت کنه ، لذا هم جهت آزاد بودن و هم جهت دیده شدن یک وب سایت شخصی ایجاد کردم ، امیدوارم از مطالب و محتواهایی که براتون قرار میدم نهایت لذت رو ببرید :)

مشاهده تمام مقالات