راجب خدمت کردن تو سپاه حرف ها ی ضد و نقیض زیادی می شنوید ، بعضی ها میگن راحته و بعضی ها هم میگن فرقی نمیکنه و سخته!  ، از اونجایی که من ۱۶ ماه خدمت توی اداره سرباز سپاه داشتم و عملا کارم جذب سرباز برای سپاه از رده های مختلف بود تصمیم گرفتم تجربیاتم رو برای شمایی که تازه میخواید خدمت رو شروع کنید به اشتراک بذارم.

در مورد سختی یا راحتی واقعیت اینه که بستگی به رده ای داره که توش خدمت می کنید.

رده چیه دقیقا؟

منظور از رده همون محل خدمت هست.

نیروی انتظامی هم جاهایی داره که مثل هتل میمونه واقعا از نظر سختی کار فرقی نمیکنه ، اما چیزی که میتونه بین ارگان های خدمتی تفاوت ایجاد کنه مسئول مستقیمتون هست.

معمولا توی سپاه مسئولین خوش اخلاق تر ، منصف تر ، و بقول گفتنی رفیق تر هستن تا توی ارگان های دیگه علتشم اینه که ساختار سپاه این شکلی چیده شده و نیروهاش رو بر این اساس تربیت میکنه.

اما چجوریی میشه رفت تو سپاه خدمت کرد؟

چند روش وجود داره برای اینکار من به ترتیب اهمیتش میگم خدمتتون:

۱-پارتی!
میدونم که هیچکس تعجب نمیکنه ، در کشور بظاهر اسلامی ما این اولین و مهم ترین اصل برای هر کاری است ، فقط کافیه یه پارتی که با نیروی انسانی سپاه بتونه ارتباط بگیره پیدا کنید و کد ملی رو بهش بدید  و البته محلی که ترجیح میدید خدمت کنید و تمام ، البته بستگی به سطح قدرت اون شخص هم داره ممکنه زورش خیلی نرسه که تعیین کنه کجا بیافتید و فقط بندازتتون سپاه.

۲- کارت فعال بسیج و داشتن گواهینامه دوره تکمیلی بسیج
شما اگه تکمیلی بسیج رفته باشید کافیه که به نیروی انسانی سپاه شهر خودتون مراجعه کنید و در خواست پذیرش بدید اونام یه فرم بهتون میدن پر می کنید و خیلی راحت پذیرشتون می کنن ، طبق قوانین سپاه شخصی که دارای برگه تکمیلی هست اولویت داره برای خدمت تو این ارگان و احتمالا آموزشی هم نمی رید.

۳- پذیرش در سازمان های سپاه که به تخصص شما بشدت نیاز دارند
در واقع شما این شانس رو دارید که به عنوان یک متخصصی که بهش شدیدا نیاز هست وارد سپاه بشید و خدمتتون رو انجام بدید ، من خودم از همین طریق تونستم پذیرش بگیرم 😊
سازمان هایی مثل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ، قرب فرهنگی ، قرارگاه بازسازی و بنیاد های مختلفی که زیرمجموعه سپاه کار میکنن می تونن خدمت تو سپاه شما رو ردیف کنن.

۴- امریه مراکز و شرکت هایی که وابسته به سپاه هستن
اینم یه روش دیگه برای خدمت تو سپاه هست مثلا یه شرکتی رو می تونید پیدا کنید که زیر نظر سپاه هست و حق گرفتن امریه داره ، می تونید مدارک رو بهش بدید و کارتون رو ردیف کنه.

۵-مراجعه به حوزه بسیج یا نیروی انسانی سپاه شهرتون به عنوان بسیجی عادی یا فعال
این روش خیلی جواب نمیده ولی اگه زود اقدام کنید و مثلا ۳ ماه مونده باشه به اعزامتون و با کارت بسیج فعال یا عادی به حوزه بسیج محله یا نیروی انسانی سپاه شهرتون  رجوع کنید باز یه شانس تقریبی برای پذیرش دارید ، البته از من نصیحت: تو این روش ممکنه همونجایی که پذیرش کردید نیوفتید و شاید بندازنتون مرز(برحسب نیازشون و بعدشم اعتراض کنی میگن خودت خواستی بیای سپاه)

۶-منتظر بشینید و دست به دعا بردارید!
یکی دیگه از راه ها دعای زیاد هست ، یه بخشی از سهمیه سرباز برای سپاه توسط خود سازمان وظیفه ناجا بصورت رندوم تعیین میشه اگه خوش شانس باشید ممکن هست بیوفتید سپاه البته احتمالش زیر ۱۰ درصد هست!

رفقا هدفم از زمانی که گذاشتم و توضیحاتی که دادم صرفا کمک به کسایی بود که برای خدمت رفتن و پذیرش تو سپاه دچار ابهام هستن و نمیدونن باید چیکار کنن ، اگه خوشتون اومد و یا بکارتون اومد فقط و فقط خواهشم اینه که من رو دعا بفرمایید.

درباره نویسنده

antievil

بنیانگذار

هیچ فضایی رو توی سطح اینترنت پیدا نکردم که بتونه تمام دسته هایی که قصد انتشارشون رو دارم رو ساپورت کنه ، لذا هم جهت آزاد بودن و هم جهت دیده شدن یک وب سایت شخصی ایجاد کردم ، امیدوارم از مطالب و محتواهایی که براتون قرار میدم نهایت لذت رو ببرید :)

مشاهده تمام مقالات